Kruisweg 33


Kruisweg 33 en 35 anno 2000 aan de linkerkant was het kerkgedeelte en rechts de woning (foto Google)

Op 2 november 1945 besluiten verschillende leden van de Geref.kerk tot vrijmaking van de besluiten en kerkrechtelijk handelen van de generale synodes van 1944 en 1945.
In het begin wordt de dienst bij een van de leden thuis in de huiskamer of schuur gehouden. Later vindt men de ruimte in het gebouw Rehoboth. Daar er behoefte ontstaat aan een eigen gebouw wordt besloten om het gebouw aan de Kruisweg 33/35 te kopen van de erven W.Pilon na een grondige verbouwing wordt het gebouw op 4 september 1947 in gebruik genomen.

De eerste predikant is Ds. K.Drost van 28 juli 1946 tot 2 oktober 1949. Zijn opvolger is Ds. G.A. Jansen van 4 maart 1951 tot 4 april 1971, na een periode van negen jaar dat er een vacature is komt op 10 augustus 1980 komt Ds. J.T. Jansen zijn intrede doen deze woont in de woning aan de Raadhuisstraat 3. 

Note: Het verder verloop van predikanten is nog niet verwerkt